Çin Çevre Test Odası Üretici

 

Bize Ulaşın: sales@belltestchamber.com

 

+86 769 2328 0911

 

 

Haberler

April 21, 2021

Çevre Test Odası Nedir ve Nasıl Çalışır?

Modern endüstriyel teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte elektrikli, elektronik ürünler yaygın olarak kullanılmaktadır.Aynı zamanda, çevre koşulları giderek daha karmaşık hale geliyor.Yalnızca ürünlerin çevre koruma önlemlerinin uygun şekilde düzenlenmesi ile ürünler depolama ve nakliye sırasında hasar görmekten ve kullanım sırasında güvenli ve güvenilirden korunabilir.Bu nedenle, yapay olarak simüle edilmiş çevresel testlerde kullanılan elektrikli ve elektronik ürünler, yüksek kaliteyi sağlamanın önemli bir parçasıdır.

Bu yazıda, bir test odasının ne olduğunu ve bir çevre odasının nasıl çalıştığını açıklayacağız.

Çevre Test Odası nedir?

Öğrenmeden önce çevresel test odalarıÇevre Testinin ne olduğunu ve nerede kullanılabileceğini bilmeliyiz.Bu test zor değildir, prensibi günlük hayatımızda yaygın olarak kullanılmaktadır, buzdolabında olduğu gibi, yiyeceklerin bozulmadan uzak durmasına yardımcı olmak için sıcaklığı değiştirebilir.

Endüstriden üretilen her ürün, çevreye verilen zararlardan zarar görecektir.Çevre Testi, ürünün hasar göreceği noktayı bulmanıza yardımcı olabilir.Ürünlerinizin kullanılabilirliğini ölçmek için Çevresel Test Odaları ortam değişimini hızlandırır veya doğanın kesinlikle ulaşamayacağı ekstrem koşulları ekler.

Böylelikle Çevre Test Odası yardımıyla ürünlerinizin doğa ortamında ne kadar süre kullanılabileceğine dair bilgileri öğrenebilir, ürünlerinizin ekstrem bir ortamda ulaşabileceği zirveyi bulabilirsiniz.

Çevre Test Odasının sizin için alabileceği bazı koşullar:

1.Sıcaklık değişimleri: Sıcaklık değişimleri ile ürünlerinizin taşıyabileceği termal bölümü bulabilirsiniz.

2.Nem: Ortamdaki en etkili faktörlerden biri olan nem, ürünleri her zaman rahatsız eder.Çevre Test Odası ile ürünlerinizin taşıdığı nem oranını kolaylıkla değiştirebiliriz.

3.Tuz spreyi: Tuz sisi testi olarak da adlandırılan tuz püskürtme testi, en popüler korozyon test yöntemlerinden biridir.

4.UV bozulması: Ürünlerin çoğu her zaman güneşe maruz kalır, bu nedenle ürünlerinizin, bunun yatak bölümünü bulmanıza yardımcı olabilecek bir UV bozunma testi yaptırması gerekir.

5.Vakum: Bazı özel ürünler için vakum durumu.

6.Havayı canlandırın: Esas olarak hava faktörlerinden etkilenen bazı ürünler için.

Çoğu Çevre Test Odası listelediğimiz koşulları değiştirebilir, buna göre Odaları sınıflandırabiliriz.

Temsili test odaları şunları içerir:

 • Termal şok test odası
 • tuz püskürtme test odası
 • ultraviyole yaşlandırma testi odası
 • xenon lamba yaşlanma testi odası
 • ozon yaşlanma testi odası
 • Yüksek ve düşük sıcaklık test odası
 • Sabit sıcaklık ve nem test odası
 • Sıcaklık nem titreşim kombine test odası

Çevresel Test Odası her zaman şu testlerde kullanılır:

Farklı amaçlar için farklı test odaları kullanıyoruz, çevresel testler için, odanın genellikle kullanıldığı dört ana test var.

Kararlı Durum Testleri: Hazne sıcaklığı ve nemi belirli bir kapsamda kontrol edebilir ve sıcaklığı belirli bir süre içinde tutabilir.Bu tür testleri ürünlerinizin kullanım ömrünü ölçmek veya belirli bir ortamda uzun süre stabilitesini test etmek için kullanabilirsiniz.Bu testin sonucu daha doğru olacaktır.

Termal Bisiklet Testleri: Bu testte oda, ürünleriniz için iki ekstrem ortam sağlar ve bir süre içinde bunlar arasında geçiş yapar.Yavaş bir süreçtir.Bu test sırasında ürünlerinizin varyasyonu görünür olmalıdır.

Termal Şok Testleri: Bu test tıpkı adı gibi, oda ürünleriniz için hızlı bir şekilde aşırı bir ortamı alır.O zaman aşırı çevreye karşı en yüksek dayanımlarını bulacaksınız.

Çıta Püskürtme Testi: Tuz sisi testi olarak da adlandırılan bu, yaygın olarak korozyon testlerinden biri olarak bilinir.Bu testi kullanarak ürünlerinizin gerçek ortama maruz kaldıklarında kullanılabilirliğini bulabilirsiniz.

Termal döngü testleri, termal şok testleriyle benzerdir, ancak çok farklı şeylerdir.Termal döngü testi, termal şok testinden daha yavaş bir süreçtir.Her ikisi de ürünler için iki ortam sağlasa da termal döngü testi, termal şok testinden daha yavaş bir testtir.Belirli sıcaklık ve nemin kontrol edilmesiyle, termal döngü testi üreticiler için doğru bir sonuç alacaktır.Öte yandan, termal şok testi, ürünlerinizin iki aşırı ortamda anahtarlama durumundaki dayanıklılığı hakkında veri alacaktır.

Çevresel Test Odasının boyutu: Gömme veya Arabaya Girme Odasından, büyük masa gibi bir yerleştirme veya bunun gibi bir yere yerleştirilebilen küçük boyutlu bölmeye kadar değişir.

 

Çevre Odası Nasıl Çalışır?

Sıcaklık ve nem test odası elektronik, elektrikli ev aletleri, gıda, otomobil, kauçuk, plastik yapıştırıcı, metal ve diğer ürünleri test etmek için uygundur.Yüksek sıcaklık ve yüksek nem, yüksek sıcaklık ve düşük nem, düşük sıcaklık ve yüksek nem, yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklık gibi farklı çevre koşullarını karşılayabilir ve ürün kalitesi ve güvenilirliğini tahmin etmek ve geliştirmek için size temel sağlayacaktır.

Esas olarak sıcaklık ve soğutma sistemlerini kullanırlar.Ana işlev, test alanını stabilize etmek için genellikle gelişmiş buzdolabı kontrol teknolojisini kullanan soğutmadır.İkinci olarak, test odasının nem sorununu çözmek için nem alma sistemini de kullanması gerekir.

(1) Yüksek düşük sıcaklık test odaları endüstriyel ürünlerin yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklık güvenilirlik testleri için uygundur.Elektrik ve elektronik, otomobil ve motosiklet, havacılık, gemi yapımı, kolejler ve üniversiteler, araştırma enstitüleri ve diğer yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklık (alternatif) döngüsel değişiklikleri gibi ilgili ürünlerin parça ve malzemeleri için performans göstergelerini test edin.

(2)Sabit sıcaklık nem test odasısabit sıcaklık nem testi makinesi olarak da adlandırılır.Isı direnci, soğuk direnç, kuru direnç ve nem direnci için çeşitli malzemeleri test etmek için kullanılır.Elektronik, elektrikli ev aletleri, iletişim, Aletler, araçlar, plastik ürünler, metaller, gıda, kimyasallar, yapı malzemeleri için uygundur.

(3)Tuz püskürtme korozyon test odasıMalzemenin ve koruyucu tabakasının tuz spreyi korozyon direncini ve benzer koruyucu tabakaların proses kalitesini değerlendirebilir.Aynı zamanda bazı ürünlerin tuz püskürtme korozyonuna karşı direncini de değerlendirebilir.Ürün parçalar ve elektronik parçalar için uygundur.Metal malzemeler için orijinal koruyucu kaplamalar ve endüstriyel ürünler için tuz püskürtme korozyon testleri.

(4) Termal şok test odası genellikle iki ekstrem ortam kullanır, ürünü içeri sokar ve iki ortamı hızla değiştirir.Bu test ile, ürünlerin sahip olduğu aşırı ortamlar arasında geçişe karşı direnç görülebilir.

 

Neden Çevresel Test Odalarına İhtiyacınız Var?

hakkında en son şirket haberleri Çevre Test Odası Nedir ve Nasıl Çalışır? 0

Endüstriyel ürünler çeşitli sıcaklık, nem, iklimve üretim, taşıma, depolama ve uygulama sırasındaki dış koşullar.Bu faktörler üründe fiziksel, mekanik ve hatta kimyasal değişikliklere neden olabilir.Bu, ürünün etkisini yitirmesine, değerini düşürmesine veya tehlike yaratmasına neden olacaktır!

Bir cep telefonunun patlamasını duymuş muydunuz?Veya bir ürünün ilk kez kullandığınızda bile çalışamayacağı bir durumla mı karşılaştınız?Tüm bu sorunlar, ürünlerinizin kalitesinin olmamasından kaynaklanıyordu.Bu nedenle ürünlerinizin dayanıklılığını ölçmek için bir test yapmanız önemlidir!

Çevresel Test Odaları, ürünlerinizin dayanıklılıklarını ölçmek için ortak veya harici ortamları simüle eder.ECT Chambers ile sıcaklığı veya nemi değiştirebilir, hatta istediğiniz iklimi yaratabilir, ürününüzün göz alıcı yüzeyinde saklanan problemleri bulabilirsiniz.

Bul onları!Ve onları çözün!Ürünleriniz daha mükemmel olacak!

Öte yandan Çevresel Test Odaları ile testten elde ettiğiniz veriler araştırma ve geliştirmeniz için değerlidir.

Çevresel Test Odalarına ihtiyaç duymanızın bazı nedenleri vardır:

 1. Hedef pazarlarınız ve üretim alanınız arasında farklı iklim var: Farklı bölgeler, farklı sıcaklık ve nemden kaynaklanan farklı iklime sahiptir.Ürünlerinizin kuruya karşı iyi bir direnci olabilir, ancak yağışlı havalarda zor bulunur.Bunu düşündüğünüzde, ürünleriniz için bir Çevre Test Odasına ihtiyacınız var.
 2. Kaliteli ürünleriniz rakiplerinizden daha güvenilirdir: Çevresel Test Odaları ile ürünlerinizi tekrar tekrar ölçebilir, problemi bulabilir ve çözebilirsiniz, bu da ürünlerinizin kalitesini artırabilir.
 3. Ürünlerinizin güvenliğini teşvik edin: Müşteriler dayanıklı, kırılmaya karşı dayanıklı ürünleri tercih ederler, eskisi ürünü daha değerli kılabilir, ancak sonuncusu bir güvenlik düşünülerek gelir.

Endüstriyel ürünler çeşitli sıcaklık, nem, iklimve üretim, taşıma, depolama ve uygulama sırasındaki dış koşullar.Bu faktörler üründe fiziksel, mekanik ve hatta kimyasal değişikliklere neden olabilir.Bu, ürünün etkisini yitirmesine, değerini düşürmesine veya tehlike yaratmasına neden olacaktır!

Bazı ürünler piyasaya sürülmeden önce test edilmelidir.

Hepimizin bildiği gibi hava testleri yapılmayan bir araba satılamaz.Hava durumu testi, üreticilerin arabaların parçalarının iyi monte edilmediği bir yeri bulmalarına yardımcı olabilir.Birçok kez hava durumu testiyle, sonunda arabanın güvenliğini artırın.Sadece bu testi geç, ürün satılabilir.

 

Çevresel Test Odası Satın Alma Rehberi

Çevre Test Odası hakkında kısa tanıtım:

Walk-in Sıcaklık Nem Test Odası: Bu oda tipi, farklı sıcaklık veya nem oranına sahip büyük makineleri test edebilen büyük bir hacme sahiptir.

Sıcaklık Nem Test Odası: Bu makine, küçük boyutlu bir Yürüme Sıcaklığı Nem Test Odası olarak görülebilir.Bu hazneyi kullanarak ürünleriniz için termal döngü testleri ve hızlandırılmış stres testleri yapabilirsiniz.

Tezgah Üstü Çevresel Sıcaklık ve Nem Test Odası: Bu Çevresel Test Odasını kullanarak ürünlerinizi masada test edebilirsiniz.Sıcaklık ve nemin kontrol edilmesi, odanın temel bir işlevidir.

Sıcaklık Nem Titreşim Kombine Test Odası: Bu oda ulusal standartları karşılar ve özel test gereksinimlerinizi karşılayabilir.

Tuz Püskürtme Test Odası: Bu hazneyi ürünlerinizin korozyona karşı direncini test etmek için kullanabilirsiniz.

Karmaşık Tuz Püskürtme Test Odası: Pil takımı gibi bir ürünü test etmek istiyorsanız, bu bölme iyi bir yardımcıdır.

Çevresel Test Odalarını seçmeniz için bazı öneriler

Boyut: Farklı boyutlarda ürünler olduğundan, bunlara uyması için farklı odalar seçebilirsiniz.

İşlev: Odaların çoğu, ürün testleri için ortak olan sıcaklık ve nem testlerine sahiptir.Ürünlerinizi test etmek için özel ihtiyaçlarınız varsa, doğru hazne tipini seçin.

Operasyon: Uygun bir oda seçtikten sonra, bir çevresel odanın nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir.Kolay işletime sahip kapsamlı fonksiyonel odalar sizin için en iyi seçimdir.Ancak dikkat etmeniz gereken şey, Çevre Test Odalarının çalışma sistemini ihtiyaçlarınıza göre programlamanızdır.

Tasarım: Odaların sadece şekli ve boyutu değil, malzeme ve yapısı da ileriye dönük olmalıdır.

Çevresel Test Odaları Satın Alma Rehberi Diğerleri

Çevre Test Odasının işletilemeyecek kadar karmaşık olmasından mı endişeleniyorsunuz?

Endişelenme!Günümüzde daha fazla Çevresel Test Odası, daha kolay anlaşılır bir operasyonla kapsamlı işlevlere sahiptir.Tıpkı daha önce konuştuğumuz odalar listesi gibi çoğu programlanabilir, yani çalışma sistemini kendiniz programlayabilirsiniz ve bu sistemi kendi başına takip ederek çalışırlar.

Çevre odalarının çeşitli endüstrilerde birçok işlevi vardır.Belirli bir ürünün özelliklerini test ettiğimiz ortamı kontrol etmek için sıcaklık ve nem kullanırlar.

Son olarak, bir çevre odasının nasıl çalıştığını ve tanımını tamamen anlayıp anlamadığınız.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Personelimiz hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

İletişim bilgileri