Çin Çevre Test Odası Üretici

 

Bize Ulaşın: sales@belltestchamber.com

 

+86 769 2328 0911

 

 

Haberler

April 21, 2021

Tuz Püskürtme Testi nedir?

Tuz Püskürtme Testi nedir?

Tuz püskürtme testi çevresel testlerden biridir.Ve genellikle yapay simüle edilmiş tuz spreyi koşulları altında gerçekleştirilir.Test, esas olarak ürünlerin veya metal malzemelerin korozyon direncini değerlendirir.

Aşağıdakiler birkaç tür tuz püskürtme testidir:

 • Doğal çevre maruziyet testi
 • Tuz püskürtme ortam testinin yapay hızlanma simülasyonu

Bu yazıda, temel olarak yapay ivme simülasyonu tuz püskürtme ortam testini anlatıyoruz.

Yapay simüle edilmiş tuz püskürtme çevre testi, bir tuz püskürtme odası kullanılarak gerçekleştirilir.Tuz püskürtme ortamı, ürünün tuz püskürtme korozyon direnci kalitesini değerlendirmek için test ekipmanının hacim alanında yapay olarak üretilir.

Tuz püskürtme testi standardı, sıcaklık, nem, sodyum klorür çözeltisi konsantrasyonu ve pH değeri gibi tuz püskürtme testi koşullarının açık ve spesifik bir düzenlemesidir.Ayrıca tuz püskürtme test odasının performansı da çok önemlidir.

Tuz püskürtme test sonuçlarını belirlemenin birkaç yöntemi vardır:

 • Derecelendirme kararı
 • Tartım kararı
 • Aşındırıcı görünüm tayini
 • Korozyon verileri istatistiksel analizi

Tuz püskürtme testi gerektiren ürünler çoğunlukla metal ürünlerdir ve tuz direncini değerlendirmek için testler yoluyla.

Neden Tuz Püskürtme Haznesine İhtiyacınız Var?

Korozyon, bir malzemenin veya özelliklerinin çevreden kaynaklanan tahribatı veya bozulmasıdır.Korozyonun çoğu, aşındırıcı bileşenler ve oksijen, nem, sıcaklık değişiklikleri ve kirleticiler gibi aşındırıcı faktörler içeren atmosferde meydana gelir.Bu nedenle, ürünlerin tuz püskürtme tespiti çok önemlidir.

Tuz püskürtme korozyonu, yaygın ve en yıkıcı atmosferik korozyondur.Metal malzeme yüzeyinin tuz spreyi nedeniyle korozyona uğraması, metal yüzeye ve koruyucu tabakaya ve iç metale nüfuz eden klorür tabakasının elektrokimyasal reaksiyonundan kaynaklanır.Yapay simüle edilmiş tuz püskürtme ortamı testi Doğal çevre ile karşılaştırıldığında, yapay simüle edilmiş tuz püskürtme ortamındaki klorür konsantrasyonu, genel doğal ortamın tuz içeriğinin birkaç katı veya birkaç katı olabilir.Bu nedenle, Yapay simüle edilmiş tuz püskürtme ortamı testi, korozyon oranını büyük ölçüde iyileştirir.Ayrıca sonuç alma süresini de kısaltabilir.Bir ürün numunesi doğal bir maruziyet ortamında test edilirse, korozyon için 1 yıla kadar sürebilir.Yapay simüle edilmiş tuz spreyi ortamında, benzer sonuçların alınması sadece 24 saat sürer.

Yapay Simüle Tuz Püskürtme Testi Sınıflandırması

 • Nötr tuz püskürtme testi
 • Asetat püskürtme testi
 • Bakır tuzu asetat püskürtme testini hızlandırır
 • Alternatif tuz püskürtme testi

Alternatif tuz püskürtme testi, aslında nötr tuz püskürtme testi artı sabit sıcaklık nem testi olan kapsamlı bir tuz püskürtme testidir.Nemli ortamın nüfuz etmesi ile sadece ürün yüzeyinde değil, ürünün içinde de tuz püskürtme korozyonu oluşur.Ürünü tuz spreyi ve yüksek sıcaklık nemli ortam şartlarında değiştirmektir.Son olarak tüm ürünün elektriksel ve mekanik özelliklerinin değişip değişmediğini kontrol edin.

BE-8209 serisi tuz püskürtme odası özellikle alternatif tuz püskürtme testleri için uygundur.Odanın dış malzemesi soğuk ve ısıya dayanıklı sprey kaplamalı çelik levhadır.İç malzeme Aside ve alkaliye dayanıklı SUS316 malzemedir.Uzaktan izleme ve veri toplama için dokunmatik ekran üzerinden programlanabilir kontrol.

Ek olarak, bu çevresel test odası başka erişilebilirlik özelliklerine sahiptir:

 • Test odasına giren ve çıkan numune için ana yardımcı tip araba.
 • Patlamaya dayanıklı, Basınç tahliyesi, Duman tahliyesi, Yangın söndürme, Video izleme.

İşletmeniz İçin Çevre Odasına İhtiyacınız Var mı?

Tuz püskürtme testi, ürünlerin veya malzemelerin tuz püskürtme korozyonuna karşı direncini değerlendirmek için önemli bir araçtır.Bilimsel ve rasyonel test sonuçları büyük önem taşımaktadır.Tuz püskürtme test sonuçlarının etkinliğini artırmak için, test tekniği anahtardır.

İletişim bilgileri